Výroba

cache

 

Výrobce traktorů Zetor tractors byl loni v zisku, firma se ale při prodeji potýkala s pokračující recesí na trhu. Evropský traktorový trh prochází hlubší krizí, než která panovala v době hospodářské krize na přelomu let 2009 a 2010, sdělil ředitel finančního úseku společnosti Lukáš Krejčíř. 

300x300O tom, že přichází Industry 4.0 a zásadní změny výroby, strategií i podmínek na trhu práce, je slyšet z mnoha strana nepochybuje se o tom, že pro ekonomiku i firmy to bude znamenat zásadní změny, v tomto smyslu se dokonce mluví o inovační tsunami. Jaká je ale situace v České republice s ohledem na specifika její ekonomiky, co by měl dělat stát a jakou strategii volit firmy? Odpovědi na tyto otázky budou rozhodovat o budoucnosti hospodářství a zejména průmyslu

octavia

 

Automobilka Škoda Auto očekává, že v letošním roce překoná loňský prodejní rekord 1,13 milionu vozů. Pomůže jí k tomu modernizace prodejní sítě i nové a modernizované modely, kterých bude letos celkem jedenáct. V rozhovoru s ČTK to na ženevském autosalonu řekl člen představenstva Škody pro prodej a marketing Werner Eichhorn.

sklad esal log cKdyž do flexibilní a nárazu odolné zábrany ASAFE vjede manipulační vozík, zábrana ho zadrží a vrátí se do svého původního tvaru. Zcela bezpečně, bez oděru laku manipulační techniky nebo poškození podlah. Výhody paměťových zábran ASAFE využívají například ve společnosti ASMO Czech s.r.o. se sídlem ve Zruči nad Sázavou.

Společnost ASMO Czech s.r.o. je první evropskou pobočkou japonské firmy ASMO Co., Ltd., jednoho z největších světových výrobců elektromotorových zařízení pro automobilový průmysl. V závodě probíhá výroba elektrických pohonů pro ovládání stahování oken, elektromotorů ventilátorů pro klimatizační jednotky, a v neposlední řadě také montáž stěračových systémů.

Ve skladu společnosti s obsluhou BT Vector VRE150, vozíkem do úzkých uliček bez zdvihu kabiny, bylo nutné vyřešit otáčení pětitunového stroje v uličce o minimální šířce. "Původní ocelové zábradlí, které zde oddělovalo výrobní prostor od manipulační uličky, pod nárazy masivního vozíku trpělo, bylo potřeba ho často opravovat nebo kompletně měnit. Největší náklady byly spojeny s opravami podlahy, a to i několikrát ročně," říká Gabriel Cahajla, ředitel společnosti A-SAFE s.r.o., Otrokovice.

5000BR2000 V posledních letech došlo k výraznému rozvoji v oblasti laserových technologií, zvláště pak v oblasti vláknových laserů, které se dají použít již ve velmi širokém spektru aplikací. Laserové zdroje lze rozdělit na základě výstupního výkonu na nízkovýkonové (Low-Power), středněvýkonové tzv. Mid-Power lasery, které se těší oblibě například ve všech oblastech 3D tisku, a lasery vysokovýkonové ( High-Power). Vysokovýkonové lasery právě díky svým výkonům a kvalitě svazku zaujaly své pevné místo v celé řadě technologií zpracování materiálu. Mezi ně patří např. řezání, vrtání či svařování a pájení.

Největším výrobcem vláknových laserů na světě je společnost IPG Photonics (sídlo v Oxfordu, MA, USA), která byla založena v roce 1990 a je s tržním podílem cca. 75% a se zhruba 40 tis. prodanými lasery rocně (rok 2014) významným dodavatelm na trhu. IPG Photonics má celosvětově více než 4000 zaměstnanců, celkem 10 aplikačních center a disponuje 3 výrobními závody v USA, Rusku a Německu. Největším z nich je dceřinná společnost IPG Laser GmbH v Německu, kde je zaměstnáno přes 1100 lidí.

HyumnanBratislava 14. listopadu (zpravodaj ČTK) - Slovenský výrobce komponentů pro automobilový průmysl Hyunnam SK plánuje investovat do rozšíření svých výrobních kapacit téměř 17 milionů eur (459 milionů korun). Vyplývá to z materiálu tamního ministerstva hospodářství, které navrhlo firmě udělit investiční pobídky.

Hyunnam SK podniká na Slovensku od roku 2014. V továrně na severu země, kde zaměstnává zhruba 90 lidí, vyrábí plastové moduly zejména pro sedadla osobních automobilů.

Plánovaná investice podniku počítá s více než zdvojnásobením jeho výrobní kapacity a s vytvořením 240 nových pracovních míst. Své produkty plánuje společnost dodávat i odběratelům v České republice a Polsku. Dokončení investičního projektu je naplánováno na konec roku 2018.