Trendy

1902210 aeromobil 10

 

Nový model létajícího auta představila dnes na světové výstavě Top Marques v Monaku slovenská společnost AeroMobil. Firma zároveň zahájila přijímání předběžných objednávek na létající vozidlo, jehož cena přesáhne částku milionu eur (zhruba 27 milionů korun).

IMG 4958

 

V Brně a nově i v Praze působí společnost EMUJ, která jako první v České republice poskytuje carsharing elektromobilů. Aktuálně má ve vozovém parku k dispozici dvacítku aut včetně Tesly X, cílovým stavem je ale sto padesát elektroaut.

průmysl budova

 

Firmy vidí úspory energie pozitivně a čím dál více jich zvažuje implementovat energeticky efektivní opatření. Přibližně 10 % společností se domnívá, že dosahování úspor by však mělo fungovat na čistě dobrovolné bázi. Většina respondentů také nepovažuje povinnost provádět opakovaně energetický audit za funkční cestu k dosažení úspor.

800px Tesla Roadster Japanese display


Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors v prvním čtvrtletí dodal zákazníkům rekordních 25 000 vozů. Odbyt se tak meziročně zvýšil o 69 procent, zatímco v předchozím kvartálu o devět procent klesl. Příčinou propadu byly komplikace při přechodu na nový hardware systému automatického řízení. Údaje signalizují, že firma je na cestě ke splnění svého plánu pro první pololetí.

2017 01 26 octavia best cars

 

Začátek letošního roku přinesl v České republice další růst registrací nových vozidel. Podle tajemníka Svazu dovozců automobilů (SDA) Josefa Pokorného to vypovídá o pokračujícím trendu, který byl nastaven již loni. Není přitom obvyklé, že začátkem roku je zaznamenán takovýto nárůst.

D2 u MUK Blucina

 

Vozidla bez řidiče by se do budoucna mohla v provozu testovat na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou. Na dnešním jednání v Praze se na tom shodli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a místopředseda slovenské vlády pro investice a informatiku Peter Pellegrini se zástupci automobilového průmyslu a mobilních operátorů.