CAD Office 2450

3D tiskárna Stratasys F123 Series je určena pro profesionální, rychlou výrobu prototypů a je optimalizována pro kompletní proces výroby prototypů, od ověřování prvotního konceptu, přes validaci designu až po funkční testování. Díky jedinečné kombinaci kancelářského využití, přesnosti, opakovatelnosti a dostupnosti je toto zařízení ideálním řešením pro potřeby pracovních skupin, které se podílejí na prototypování.

F123 Office Team Images 307

 

Společnost MCAE Systems prostřednictvím svého dlouholetého partnera a lídra na trhu 3D tiskáren, firmy Stratasys, představuje pro český a slovenský trh novou řadu profesionálních, univerzálních a rychlých 3D tiskáren F123 Series (F170, F270 a F370), které pracují na bázi technologie tisku FDM. Tyto tiskárny byly navrženy pro chytřejší výrobu prototypů, a produktivnější práci v návrhářských skupinách.

Stratasys F123 Series umožňuje prakticky každému uživateli bez ohledu na zkušenosti s 3D tiskem, vybudovat pevné a přesné prototypy pomocí řady funkčních FDM, 3D tiskových materiálů. Jediná 3D tiskárna Stratasys F123 Series řeší kompletní proces prototypingu, od prvotního ověření konceptu, přes validaci designu až po finální funkční testování, aby bylo zaručeno, že návrhy produktů budou pečlivě vyhodnoceny a doporučeny ještě před výrobou, což má za následek kvalitnější výrobky a kratší dodací lhůty.

F123 Part Image Stepper Assembly Front

 

Dokonale vyhovuje potřebám zákazníků

Konstrukční pracovní skupiny hrají dominantní roli při návrhu a vývoji výrobků v oblasti spotřebního zboží, v leteckém či automobilovém průmyslu a dalších klíčových odvětvích. Podle nedávných průzkumů společnosti Stratasys, jsou dostupnost, jednoduchost použití a možnost volby materiálů jedny z hlavních priorit pro širší přijetí technologie 3D tisku pro rychlou výrobu prototypů v pracovních skupinách. Řada F123 Series řeší tyto i další požadavky výroby prototypů a může tak potenciálně urychlit uplatnění 3D tisku při návrhu a vývoji produktů.

CAD Office 2463

 

Navržena pro kancelářské či školní prostředí

Vnější design 3D tiskárny Stratasys F123 Series byl navržen za přispění přední firmy v oblasti průmyslového designu DesignWorks ze skupiny společností BMW Group. Většina operací se provádí snadno pomocí dotykové obrazovky. Stratasys F123 Series lze ovládat na dálku z libovolného počítače připojeného v síti ve sdíleném prostředí pracovní skupiny a stav tisku lze sledovat z přenosných zařízení. Instalace a výměna materiálu je taktéž rychlá a snadná.

Stratasys je dlouholetý člen partnerského programu SolidWorks Partner Program a v této souvislosti byl také vytvořen přídavek tiskového SW GrabCAD Print pro SolidWorks. Díky tomu dokáže uživatel tisknout díly na řadě systémů Stratasys včetně F123 Series, aniž by opustil prostředí programu SolidWorks, takže 3D tiskárny tak mají přístup k celé komunitě projektových a inženýrských profesionálů SolidWorks. 

 

3D tiskárna Stratasys F123 Series podporuje až čtyři typy materiálů v 10 barvách, takže je vhodná pro  širokou škálu aplikací pro výrobu prototypů a nástrojů. Například nový režim „tisk rychlého konceptu“ využívá materiál PLA pro rychlou tvorbu koncepčního prototypu s nízkými náklady na jeden díl. Materiály ASA a ABS jsou ideální pro výrobu pevných, stabilních a opakovatelných dílů a ještě pevnější a odolnější proti nárazu je materiál PC-ABS. Stratasys F123 Series je k dispozici ve třech modelech a velikostech tiskového prostoru v rozmezí od  25,4 cm do 35,56 cm.

Zdokonalená uživatelská zkušenost dominuje designu 3D tiskárny Stratasys F123 Series, a to i bez speciálních odborných znalostí 3D tisku, potřebných k dosažení profesionálních výsledků. Díky softwaru Stratasys Insight může být použit téměř jakýkoliv CAD soubor, zatímco SW Stratasys GrabCAD Print eliminuje čas strávený konverzí a přípravou souborů do STL.

CAD Office 2332