Technológie

CAD Office 2450

3D tiskárna Stratasys F123 Series je určena pro profesionální, rychlou výrobu prototypů a je optimalizována pro kompletní proces výroby prototypů, od ověřování prvotního konceptu, přes validaci designu až po funkční testování. Díky jedinečné kombinaci kancelářského využití, přesnosti, opakovatelnosti a dostupnosti je toto zařízení ideálním řešením pro potřeby pracovních skupin, které se podílejí na prototypování.

Předseda Asociace elektromobilového průmyslu Ing. Jaromír Marušinec z brněnského Vysokého učení technického vidí budoucnost jednoznačně – na nic jiného než na elektřinu se jezdit nebude a je jen otázkou, kdy tento stav nastane. 

lappkabel3ÖLFLEX® CONNECT: Kabelové systémy na míru Kompletní přísun energie pro Vaše stroje Máte hlad. A dali byste si třeba… Dobrý hamburger? Tak to si musíte jít koupit kvalitní maso, které mají jen u Vašeho známého řezníka - vezmete aspoň kilo, když už tam jdete. Pak zeleninu, pečivo, omáčky a dobrý recept – čeká Vás surfování po internetu. Přešla Vás mezitím chuť?

google 1Projekt samořízených automobilů americké technologické společnosti Google se v rámci mateřského holdingu Alphabet osamostatní do firmy s názvem Waymo.Sdělili to dnes manažeři projektu. Google pracuje na takzvaných autonomních vozech již sedm let a osamostatnění projektu je zásadním krokem k jeho dalšímu rozvoji, uvedla agentura Reuters.

Crash.test.tuweBezpečnost vozidel a jejich systémy se již nebudou muset testovat destruktivní metodou za pomoci takzvaných crashtestů. V Bezděčíně, části města Mladá Boleslav, se dnes otevřela nová laboratoř na nedestruktivní testování vozidel, jejíž název je Dynamic Component Testing (DYCOT). Umožňuje testovat vozidla stejně spolehlivě, jen s nižšími náklady. ČTK to sdělila společnost TÜV SÜD, která se zabývá nezávislým ověřováním, testováním a certifikací a která novou automobilovou zkušebnu provozuje.

Nová, již třetí laboratoř TÜV SÜD, umožňuje fyzické simulace dynamického zatížení komponentů a struktur vozidel nad rámec jejich virtuálních simulací. Auto se testuje takzvanou sáňkovou zkouškou. Skelet auta je umístěn na vozík, který je po kolejích vymrštěn předem určenou rychlostí. Auto je z místa vymrštěno pomocí speciálního katapultu. Právě vymrštění nahrazuje dosud používaný náraz. Vůz je katapultem vyslán z klidového bodu dozadu, vozidlo tedy celý test couvá.

MAs aejKovosvit MAS, strojírenský podnik ze Sezimova Ústí, na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV)v Brně zaujal. Nejlepším důkazem je nejen návštěva významných ústavních činitelů v čele s prezidentem České republiky Milošem Zemanem na stánku společnosti, ale především vystavené exponáty a produkty s vysokou přidanou hodnotou.

Expozice Kovosvitu MAS v Brně dokázala, že termíny jako digitalizace či koncept Industry 4.0 jsou pro Kovosvit MAS reálné pojmy, podle nichž se podnik jako lídr v oboru řídí a kam směřuje svoji produkci. Na MSV prezentoval Kovosvit dva směry: jednak modernizaci a digitalizaci stávajícího portfolia obráběcích strojů, jednak vývoj nových technologií, což doložil nově vyvíjenou technologií 3D tisku.

Novinkou prezentovanou na brněnském veletrhu byl stroj MCV 1270 z klasické produkce společnosti s připojeným robotizovaným pracovištěm, který Kovosvit realizoval společně s firmou Fanuc. „Toto pracoviště zakládá a vykládá obrobené dílce ze stroje a zároveň řeší přímo ve stroji skladové hospodářství,“ popisuje přednosti produktu Jan Hruška, marketingový manažer Kovosvitu MAS.