Aktuality

emuj

Počet aut, která lidé sdílejí, v Česku v posledních letech roste. Aktuálně je v nabídce carsharingových společností 344 aut, meziročně o 130 více. Sdílená vozidla využívají lidé, kteří nechtějí auto vlastnit, ale jen občas užívat. Do konce roku by mohlo přibýt dalších sto vozů, uvedl předseda Asociace českého carsharingu Stanislav Kutáček.

Elektromobilita d

 

V Česku je více než tři sta nabíjecích míst pro elektromobily, každoročně jich přibývá několik desítek. Vyplývá to ze statistik Asociace elektromobilového průmyslu. Oslovení provozovatelé i odborníci se shodují na tom, že počet těchto míst poroste. Investice do rozvoje mají činit desítky milionů korun ročně. První dobíjecí stanice pro elektromobily byla otevřena před deseti lety v Desné na Jablonecku.

tesla

Automobilka Tesla celosvětově svolá vozy Model S a Model X kvůli možnému problému s parkovacími brzdami. Akce se týká 53 000 aut vyrobených od února do října 2016. Společnost to dnes oznámila na svém webu.

H Mobis

Firma Hyundai Mobis, dodavatel hlavních automobilových komponentů pro globální výrobní základny společnosti Hyundai-Kia Motor Company, oznámila 18. dubna, že otevřela nový závod na výrobu světlometů v České republice a zahájila produkci.

logo škoda

 

Škoda Auto plánuje, že bude v roce 2025 prodávat čtvrtinu vozů na elektrický nebo hybridní pohon. K tomu jí má pomoci pět elektromobilů a několik dalších modelů na hybridní pohon kombinující spalovací agregát a elektromotor s dobíjením z elektrické zásuvky (plug in hybrid). Škoda na současném autosalonu v Šanghaji představila koncept prvního elektromobilu Vision E s dojezdem až 500 km a autonomním řízením. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

bentley 1874192

 

Prodej luxusních aut letos roste o desítky procent. Víc než ve stejném období loni letos prodaly značky Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin, Porsche nebo Maserati. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.